Ftl taşımaları

FTL (Full Truck Load / Tam kamyon yükü) kavramı, kamyonun yük kapasitesinin tam olarak doldurulduğu, tek bir yükü taşıdığı nakliyatlar için kullanılır. Bunun Türkçe karşılığı komple yüktür. Komple yük taşımacılığı, hem şoför hem nakliyat şirketi sahibi hem iş veren için oldukça rahattır.

Mikro taşımaları

Üretici ve ithalatçıların ürünlerini şehir içi bayiler, ulusal zincir, zincir, yerel ve bölgesel marketler,  bakkal,  dükkan ve benzin istasyonu dağıtımlarını kapsamaktadır.

Parsiyel Toplama ve dağıtım

Parsiyel taşımacılıkta amaç taşınması istenen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa da aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik olarak uygun hale getirmektir.

E-ticaret dağıtım ağları

E-ticarette sıkı teslimat programlarını gerçekleştirebilmek maksadıyla hızlı ve doğru teslimat gereklidir. Sipariş edilen malların gönderilmesi, sipariş edilen malların yönetimi ve hareketi gibi müşteri memnuniyetine yönelik faaliyetleri yönetmekteyiz.

Depolama süreçleri

Depolama süreçleri genel olarak beş aşamada incelenmektedir. Bu aşamalar: (1) mal kabul süreci, (2) malların depo içerisinde taşınması süreci, (3) istifleme süreci, (4) sipariş toplama süreci ve son olarak (5) malların depodan sevkiyatı süreci olarak gerçekleşmektedir.

Stok takip süreçleri

Stok yatırımlarının minimize edilmesini destekleyen stok takibi, taleplerin eksiksiz arzını da sağlar. Ayrıca, arz hızını artırmak, efektif tedarikçi zinciri oluşturmak, sürdürülebilir ve az maliyetli tedarik zinciri sağlamak stok takibi temel işlevleridir.